Tereza Diepoldová

Terda_okTereza Diepoldová se narodila 17. července 1988 v Pardubicích. Zde také absolvovala ZŠ Bratranců Veverkových a Sportovní gymnázium.
Po gymnáziu pokračovala ve studiu na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci, kde získala titul bakalář v oboru Aplikovaná tělesná výchova. Od září bude pokračovt v magisterském studiu stejného oboru na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze.
Od roku 2011 pracuje jako pedagog volnočasových aktivit v ústavu pro mentálně postižené v Praze Krči. Zde se věnuje klientům s mentálním postižením a její práce je zaměřena na jejich pohybové aktivity a následný psychosomatický rozvoj.

Mezi její zájmy patří především sport. Od útlého věku se věnuje pohybovým aktivitám – tanci či basketbalu. V něm v mládežnických kategoriích dosahovala zajímavých týmových i individuálních úspěchů. V roce 1999 však její basketbalovou kariéru ukončila nehoda autobusu, který havaroval cestou na letní dovolenou. Při této nehodě utrpěla zranění, kvůli kterým jí musela být amputována pravá noha v  nadkolenní části.
Sportu se Tereza ovšem nevzdala a stal se jí prostředkem k návratu do běžného života. V roce 2000 po skončení léčby začala s plaváním, kterému se pak na nejvyšší úrovni věnovala 10 let. Mezi nejvýraznější úspěchy její plavecké kariéry patří účast na letních Paralympijských hrách v roce 2004 v Athénách a v roce 2008 v Pekingu, dále pak účasti na mistrovstvích světa, mistrovstvích Evropy a zisk několika titulů mistra České republiky.
V roce 2010 ukončila plaveckou kariéru a začala se věnovat cyklistice. Od roku 2011 je reprezentantkou ČR. V roce 2012 se stala celkovou vítězkou Světového poháru a vrcholem její sportovní kariéry jsou letní Paralympijské hry v Londýně v témže roce, kde získala stříbrnou olympijskou medaili v časovce jednotlivců.
K jejím přednostem patří svědomitost, píle a asertivita .

V Europarlamentu chce pomáhat především českým sportovcům, handicapovaným osobám a dětem.

4 reakce na Tereza Diepoldová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.